ŻEGNAMY PROF. WOJCIECHA MÜLLERA

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

© Festiwal Fama

ŻEGNAMY PROF. WOJCIECHA MÜLLERA

15 sierpnia, po długiej chorobie, zmarł prof. Wojciech Müller, artysta, pedagog i wychowawca, były rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Wojciech Müller z Famą związany był od początku lat 70., kiedy przyjechał do Świnoujścia jako uczestnik Festiwalu z grupą plastyczną „Od Nowa”, której był współzałożycielem. Od tego momentu stale obecny w życiu Famy jako uczestnik, pedagog, a następnie jako juror, przewodniczący Rady Artystycznej oraz Rady Fundacji Alma Art. Laureat Złotej Odznaki Famy.

W naszej pamięci Wojtek na zawsze pozostanie jako niezawodny przyjaciel, skuteczny organizator, zawsze gotowy do działania, na przestrzeni lat niejednokrotnie wspierający Festiwal w trudnych momentach.

Wojtek należał do elitarnego grona pedagogów, którzy młodzież kształtowali, a nie jedynie kształcili. Był autorytetem dla pokoleń artystów. Zawsze zaangażowany i bardzo oddany swoim podopiecznym. Był człowiekiem niezwykle twórczym i otwartym. Posiadał niezwykłą umiejętność tłumaczenia trudnych spraw i służenia dobrą radą w potrzebie. Dla organizatorów Famy był opoką i punktem odniesienia w okresach kiedy Festiwal przechodził organizacyjne zawirowania. Traktowaliśmy jego przyjaźń jako wielki przywilej.

Odeszła wspaniała osoba, a straty jaką w związku z tym poniosła społeczność festiwalowa i środowiska artystyczne, nie są w stanie oddać żadne słowa.

Prof. Wojciech Müller

« »