WERDYKT FESTIWALU FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI 2016

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI, fot. Piotr Morytko

WERDYKT FESTIWALU FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI 2016

Jury festiwalu 46. Fama GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki w składzie: Darek Foks, Janusz Grzywacz, Adam Klocek, Wojtek Kowalski, Jerzy Jan Połoński, Alicja Sawicka, Mateusz Urbański postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

ZAPROSZENIE na Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata, listopad 2016 – otrzymują ORKIESTRA UMFC oraz SWIERNALIS

WYRÓŻNIENIE i tytuł LAUREATA FESTIWALU:

– w kategorii FAN FESTIWALU, w postaci karnetów na obiady w Oflagu – otrzymuje KAMIL ZWIERZCHOWSKI

– w kategorii DEBIUT – otrzymuje SZYMONMÓWI

– w kategorii DZIENNIKARSTWO – otrzymują MARTYNA WOCH, JAKUB ZAKOŚCIELNY oraz MARIA KOSIŃSKA

– w kategorii WOKALIŚCI – otrzymuje PATRYCJA MICHALSKA

– w kategorii SZTUKI WIZUALNE I MULTIMEDIA – otrzymują MIEJSCOVNIK za projekt RE:PIEŚNI, UNIWERSYTET ARTYSTYCZNY W POZNANIU za projekt ARANEA, KATARZYNA BORYS, MARLENA JABŁOŃSKA oraz LIUDMYLA OVSIIENKO i JUSTYNA PODOLSKA za film STANY PSYCHODRAMY CZYLI DŁUGI LOT PRZEZ ZAMKNIĘTO OKNO

– w kategorii SZTUKI SCENICZNE – otrzymują DWAJ  PANOWIE i OŚRODEK BADAŃ NAD UNIWERSALIZACJĄ HUMORU OBUH

– w kategorii MUZYKA – otrzymują: ORKIESTRA UMFC, GRZECZNI CHŁOPCY, MAX BRAVURA, PERDUO VNC, SHAPELES, SNOWID

NAGRODĘ ORGANIZATORA za pozytywny wkład w procesy organizacyjne, w wysokości 1000, ufundowaną przez  byłych i obecnych dyrektorów festiwalu – otrzymuje: SEKCJA PRODUCENCKA w składzie: WIKTORIA ZAWADZKA, JAROSŁAW MYSONA, MATEUSZ ULCZOK, MACIEJ JASZCZYŃSKI, PIOTR MAŁEK, MARTA DOPIERALSKI, KAROLINA WOJCIECHOWSKA, MONIKA JASIŃSKA, MIKOŁAJ WNĘT, AGNIESZKA BORKOWSKA

NAGRODĘ LAMELAT FAMY za popularyzację artystycznych inicjatyw wśród mieszkańców Świnoujścia, w wysokości 1000 zł – otrzymuje: RESTAURACJA HAMAKI

NAGRODĘ IM. MARKA KASZA dla najlepszego dziennikarza festiwalu, w wysokości 1500 zł, otrzymuje – ŁUKASZ GAMROT

NAGRODĘ IM. MARIANA REDWANA w kategorii literatura, ufundowaną przez ZIPSEE Cyfrowa Polska, oraz dwie równorzędne nagrody w wysokości 750 zł – otrzymują ex aequo: KACPER PŁUSA oraz ALEKSANDER TROJANOWSKI

NAGRODĘ IM. JANA SAWKI w kategorii sztuki wizualne i multimedia, ufundowaną przez ZIPSEE Cyfrowa Polska, oraz dwie równorzędne nagrody w wysokości 1000 zł – otrzymują: AUTORZY WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ „WYSPA” oraz grupa BANANA SHARK.

NAGRODĘ IM. ANDRZEJA JAKÓBCA w kategorii muzyka, ufundowaną przez ZIPSEE Cyfrowa Polska, oraz trzy równorzędne nagrody w wysokości 1000 zł – otrzymują: zespół T/ABORET, MONIKA KOWALCZYK oraz GYPSY AND THE ACID QUEEN

NAGRODĘ IM. ROBERTA PALUCHOWSKIEGO w kategorii sztuki sceniczne oraz dwie równorzędne nagrody w wysokości 1000 zł – otrzymują: PSYCHOTEATR za spektakl „LAS” oraz TEATR KRZYK za spektakl „FACE TO FACE”

NAGRODĘ IM. MAKSA SZOCA za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną, ufundowaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza, oraz dwie równorzędne nagrody w wysokości 2000 zł – otrzymują: SWIERNALIS oraz BIEL, FURUTANI, MIZOBUCHI za performans SKOŁOWACENIE

NAGRODĘ TRYTON – dla największej osobowości artystycznej festiwalu, ufundowaną przez Prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza, oraz dwie równorzędne nagrody w wysokości 4000 zł – otrzymują: MAREK KOŚCIÓŁEK oraz zespół KAGYUMA

NAGRODĘ TRÓJZĄB NEPTUNA dla najlepszego wydarzenia lub projektu zrealizowanego podczas festiwalu, ufundowaną przez GAZ-SYSTEM S.A., oraz dwie równorzędne nagrody w wysokości 4000 zł – otrzymują: AUTORZY FILMU „GDZIE JEST ANNA?” oraz WYKONAWCY KONCERTU „MOJA PARANOJA”

« »