JURY FESTIWALU FAMA 2018

48. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 16–26 VIII 2018

© Festiwal Fama, fot. Weronika Perlowska

JURY FESTIWALU FAMA 2018

Chociaż Fama nie samymi nagrodami żyje, chociaż Fama to ludzie, wspólne projekty i najlepsze wspomnienia z wakacji, chociaż do Famy jeszcze daleko – mamy przyjemność ogłosić tegoroczny skład Jury, które przez dwa tygodnie z uwagą śledzić będzie wszystkie festiwalowe wydarzenia.

Jury Festiwalu Fama 2018 tworzą:

PIOTR BANACH – Kompozytor, autor tekstów, producent, multiinstrumentalista. Współzałożyciel zespołu Hey (którego liderem i głównym kompozytorem był do końca lat 90.) oraz formacji Indios Bravos. Producent pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej „Puk, puk”. Obecnie współtworzy duet BAiKA, z którym nagrał ostatnio album „Byty zależne” (2018).

ADAM KLOCEK – Dyrygent, wiolonczelista i kompozytor. Dyrygował większością orkiestr symfonicznych w Polsce, współpracował z wieloma wybitnymi solistami z Polski i zagranicy. Wykładowca krakowskiej AM. Dyrektor artystyczny m.in. Filharmonii Częstochowskiej i Kaliskiej. Odznaczony Srebrnym Medalem Gloria Artis. Laureat Grammy Award 2014 za album „Night in Calisia”.

PAWEŁ NICZEWSKI – Aktor i reżyser teatralny. Obecnie aktor Teatru Współczesnego, szef Teatru Piwnica Przy Krypcie i przewodniczący Rady Artystycznej PTMF Kontrapunkt w Szczecinie. Reżyser koncertu finałowego Fama 2017. Laureat nagród aktorskich i reżyserskich, m.in. Bursztynowego Pierścienia (szczecińska nagroda teatralna) oraz na MFT Malta w Poznaniu i Festiwalu Prapremier Teatralnych w Bydgoszczy.

MAREK OSAJDA – Dziennikarz „Kuriera Szczecińskiego”, członek rady programowej Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego i OTVP Szczecin, założyciel i redaktor naczelny magazynu ekologicznego „Zielona Arka”. Jest m.in. laureatem nagrody specjalnej za film „Muzeum ucieczek” (o Murze Berlińskim) na OFM „Człowiek w zagrożeniu” 1990.

ALICJA SAWICKA – Dyrektor Programowa Festiwalu Fama. Doktor filozofii w Instytucie Filozofii UW, autorka publikacji z zakresu teorii sztuki. Menadżer programowa kilku festiwali, m.in. Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Festiwalu im. Zygmunta Haupta w Gorlicach i Warsaw Improv Festival.

MICHAŁ TACIAK – Dziennikarz, wielbiciel dźwięków muzyki, ruchomych obrazów i słów. Redaktor naczelny świnoujskiego miesięcznika „Wyspy”.

Więcej informacji znaleźć można w zakładce JURY I NAGRODY.

Przypominamy również że nabór na tegoroczne Famę już trwa! Nasza oferta dostępna jest w zakładce SEKCJE. Przeczytaj regulamin Festiwalu i wypełnij formularz zgłoszeniowy: ZGŁOSZENIA BEZPOŚREDNIE. Masz czas do 14 maja 2018!

Planowany termin tegorocznej Famy to 13-26 sierpnia 2018. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

« »