TEATR KOMPONOWANY – spektakl improwizowany

49. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 15–25 VIII 2019

  • Data 19.08.2019
  • Godzina 20:00
  • Adres ul. Jachtowa 1 [przy Porcie Jachtowym OSIR], Świnoujście
  • Miejsce Hala w Basenie Północnym

TEATR KOMPONOWANY | Teatr powstający na oczach widza, składany i komponowany na żywo. To widz decyduje o naturze i tematach poszczególnych scen. Po prostu nadaje im tytuły. Aktorzy inspirowani tymi sugestiami tworzą spektakl – postaci oraz dziejące się między nimi relacje. Kolejne segmenty spektaklu są absolutnie nieplanowane. Wszystko zależy od wyobraźni widzów i kondycji aktorów danego dnia. Jest to spektakl, który zagranie zostanie tylko raz. Nigdy więcej się nie powtórzy.

Teatr Komponowany to grupa zawodowych aktorów zafascynowana improwizacją aktorską. Teatr powstał na gruncie eksperymentalnej grupy Mia100W. Obecnie w swoich poszukiwaniach skupia się na mieszaniu różnych technik improwizacji aktorskiej z kontakt improwizacją (formą ćwiczeń ruchowych i tańca). Na scenie, podążając za sugestiami widza, każdy z aktorów stara się w maksymalny sposób skoncentrować na kreowanej przez siebie tu i teraz postaci oraz relacjach w jakich znajduje się ona z pozostałymi postaciami. Tworzą w ten sposób tzw. długą formę – spektakl, który dopiero na końcu okazuje się tym, czym ma być. Twórczość grupy nie jest pozbawiona humoru i lekkości, jednak celem aktorów jest odejście od kabaretowego improv „krótkich gier” i stworzenie autorskiego formatu – teatru komponowanego, powstającego i składanego na żywo, ocierającego się o przestrzeń i techniki teatralne.

Skład: Michał Pawlik, Łukasz Kraśnicki, Łukasz Zubrzycki, Robert Kibalski, Mateusz Urbański, Katarzyna Nejman, Paulina Gawrońska.

www.facebook.com/TeatrKomponowany