IKSY, LILAC – koncerty

50. FESTIWAL FAMA

  • Data 19.08.2019
  • Godzina 15:30
  • Adres ul. Bohaterów Września 69, Świnoujście
  • Miejsce El Papa Cafe Hemingway

IKSY | Pięć różnych osobowości wyjętych z punku, indie rocka i muzyki klasycznej po to, żeby razem tworzyć muzyczną mieszankę różnorodności, utożsamiając się tym samym z croosoverem i quasi-popem. Poruszają się paradoksalnie po cienkiej granicy między tym, co jest na czasie, a tym, co zupełnie od czasu odbiega. Z zamiłowania do literatury, tworzą teksty i konteksty z wydarzeń przeszłych i przyszłych w sposób tragiczny i śmieszny, a czasem cukierkowaty i przykry. Droczą się muzycznie: improwizując, budując napięcie, żeby wzruszać, denerwować i cieszyć. Zespół istnieje od 2016 roku, powstał w Mikołowie. Dotychczas zrealizował trzy EP-ki: „Obrzeszki”, „Jesienią”, „5”. Są laureatami III miejsca Beskidy Music Festival 2018.

Skład: Radosław Kasprzycki – gitary, Agata Duda – wokal, ukulele, Filip Bojdoł – skrzypce, Piotr Harazin – perkusja, Jakub Kasprzycki – bas.

www.facebook.com/IKSYPL

LILAC | Trio indie-rockowe inspirujące się jazzową harmonią i folkowym podejściem do opowieści. Chwytliwe i ckliwe piosenki oraz nietuzinkowe koncerty. Jest tu sporo indie-rockowej wrażliwości, folkowych – ale bardziej na miejską modłę – opowieści, jazzowych kombinacji ze strukturą. Brakuje tylko określenia pop – a przecież ich piosenki są fantastycznie wręcz przebojowe, idealnie nadają się do niezobowiązującego słuchania. Zobowiązującego również, bo zarówno warstwa muzyczna, jak tekstowa stoją na wysokim poziomie. W 2016 roku zadebiutowali epką „…out of the dead land”, zrecenzowaną entuzjastycznie przez znajomych i portal wearefrompoland. W 2017 na Festiwalu Fama w Świnoujściu zdobyli tytuł laureata w kategorii Debiut. Zainspirowani tym zdarzeniem nagrali epkę „flowersack”. Wygrali plebiscyt na najlepszy zespół dużej sceny festiwalu UFO i wystąpili w konkursie Start naGranie na falach PR3 z piosenką „Luther”, pojawili się także w audycji „Trójka żąda debiutów”. Aktualnie nagrywają kolejne utwory w studiu UMFC pod opieką studentów wydziału reżyserii dźwięku i walczą o obecność w serwisach streamingowych.

Skład: Jan Bąk, Jakub Zalasa, Maks Rzontkowski.

www.facebook.com/lilaccmusic

VIDEO