SEKCJA PRODUCENCKA

50. FESTIWAL FAMA

SEKCJA PRODUCENCKA

Do przesyłania zgłoszeń zachęcamy osoby, chcące rozwijać swoje umiejętności w zakresie opieki inspicjenckiej i realizacji dużych wydarzeń artystycznych.

W Polsce nie istnieje program edukacyjny, adresowany do osób, które chcą rozwijać umiejętności w zakresie realizacji i produkcji prezentacji artystycznych. Fama ma zapełnić tę lukę. Jako cykl wydarzeń różnych sfer sztuki jest ona naturalnym miejscem, które może szkolić profesjonalnych realizatorów wydarzeń kulturalnych.

Każdy uczestnik kursu zostanie przydzielony do opieki nad wybranymi projektami Famy (koncerty, pokazy filmów, happeningi i spektakle) i będzie zdobywał umiejętności w zakresie realizacji wydarzeń artystycznych: przeprowadzenia prób, organizacji zaplecza technicznego, koordynacji wszystkich aspektów merytoryczno-technicznych. Uczestnicy sekcji biorą udział w postępowaniu konkursowym Famy i mogą zdobyć Nagrodę Organizatora przyznawaną za pozytywny wkład w procesy organizacyjne Festiwalu.

Regulamin Festiwalu i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ. W formularzu prosimy opisać swoje dotychczasowe doświadczenie w zakresie realizacji czy produkcji wydarzeń artystycznych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 17.05.2019..

Kierownik produkcji Festiwalu: DAREK OLEKSYK – Z Famą związany od 2004 roku, najpierw w biurze produkcji, później jako współgospodarz i realizator wydarzeń w Jazz Club Central’a – Scena. Inicjator wielu wydarzeń kulturalnych oraz rozrywkowych na Wyspie. Prywatnie zachwycony miejscem, w którym przyszło mu żyć. Wielbiciel włóczęgi po wyspach w towarzystwie wiernego zwierzaka o wdzięcznym imieniu Lolek. Pasjonat sportów wodnych. Najczęściej można go spotkać na Przystani Żeglarskiej w Łunowie, podczas prowadzonych przez niego zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Kierownik produkcji Koncertu Finałowego: ANNA MAŁEK – Od kilku lat producentka, inspicjentka i stage manager. Produkuje takie festiwale jak Fama w Świnoujściu, Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu oraz Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach. Na swoim koncie ma wiele koncertów realizowanych dla telewizji oraz polskich instytucji kultury. Współpracuję z agencjami eventowymi jako supervisor realizowanych projektów. Na Famie debiutowała w 2014 roku jako wolontariuszka sekcji producenckiej, by już rok później zostać kierownikiem produkcji Festiwalu. Dwukrotnie uhonorowana na Famie nagrodą za pozytywny wkład w procesy organizacyjne.

© Festiwal Fama, fot. Joanna Kurdziel-Morytko© Festiwal Fama, fot. Joanna Kurdziel-Morytko© Festiwal Fama, fot. Joanna Kurdziel-Morytko© Festiwal Fama, fot. Joanna Kurdziel-Morytko© Festiwal Fama, fot. Joanna Kurdziel-Morytko© Festiwal Fama, fot. Joanna Kurdziel-Morytko© Festiwal Fama, fot. Joanna Kurdziel-Morytko

© Festiwal Fama, fot. Joanna Kurdziel-Morytko

Zapisz

Zapisz